Osuszanie nowo postawionego budynku – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osuszanie świeżo wzniesionego budynku to najważniejszy etap budowy nowego obiektu. Głównym celem tego zabiegu jest usunięcie nadmiaru wilgoci z powierzchni wewnętrznych oraz zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym nadmierną wilgotnością podczas budowy. Budynek musi być osuszony, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć, które mogą spowodować poważne problemy strukturalne. Najczęstszymi przyczynami uszkodzeń spowodowanych wilgocią są niewystarczająca wentylacja i awarie nawilżaczy.

Co warto wiedzieć?

Budowa budynków mieszkalnych i gospodarczych rozgrzewa się. Po oddaniu budynku do użytku należy go przewietrzyć, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy wilgoć pochodząca z prac budowlanych zwiększa poziom wilgoci w pomieszczeniach. Ogrzane powietrze z nadmiarem wilgoci unosi się do poziomu pierwszego piętra, a następnie na zewnątrz przez okna lub przez okapy – co skutkuje nadmiernym zawilgoceniem pomieszczeń w nowo wybudowanych budynkach. Aby uniknąć tych problemów, zaleca się instalację osuszania w trakcie remontu. Osuszanie budynków Opole jest miastem, gdzie można znaleźć profesjonalne usługi.

Nadmierna wilgoć w powietrzu może powodować uszkodzenia konstrukcji budynku, wystroju wnętrz i mebli. Wysoki poziom wilgotności może również powodować powstawanie pleśni, co może prowadzić do różnych problemów z układem oddechowym. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tych problemów jest zainstalowanie osuszania w nowo powstałych budynkach jak najszybciej po zakończeniu budowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*