Pióro czy długopis – co wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie do pisania wykorzystuje się dwa główne narzędzia – klasyczne pióro wieczne albo nowoczesny długopis. Oba te produkty różnią się przede wszystkim sposobem obsługi, ale także wyglądem zewnętrznym. Jeśli zależy nam na maksymalnej wygodzie, zdecydujmy się na długopis, natomiast jeśli na ekskluzywności i jakości pisania, lepszym wyborem będzie pióro. Godne polecenia są w szczególności włoskie pióra marki Aurora, słynące na całym świecie z ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz niebanalnego designu. 

Wszystko zależy od naszych potrzeb

Pióra wieczne wywodzą się z XIX wieku, a najważniejszym elementem w ich konstrukcji jest stalówka, za pomocą której przenoszony jest atrament na kartkę papieru. Posiadają także pojemnik na tusz, wymagający regularnego napełniania. Taka budowa dodaje im unikatowości i pozwala uzyskać wyjątkowo atrakcyjne i estetyczne pismo, wyróżniające się np. kaligraficznymi zdobieniami. Pozostałe zalety to duża ekskluzywność (dodaje użytkownikowi prestiżu) oraz długoletnia praca. Tak naprawdę jedyną wadą piór jest konieczność systematycznej konserwacji (czyszczenie, uzupełnianie atramentu), a także niemożność pisania po innych powierzchniach aniżeli papier (np. drewnie czy plastiku).

Z kolei długopis jest znacznie prostszy w obsłudze i tańszy, ale jednocześnie pisze się nim mniej płynnie niż piórem i w momencie uszkodzenia nadaje się w zasadzie jedynie do wyrzucenia. Jest to narzędzie bardzo wygodne w użytkowaniu, które doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku dzieci oraz osób nie dbających o używane przez siebie na co dzień przedmioty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*