Przydatne akcesoria do pokoju niemowlaka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za urządzanie pokoju dla niemowlaka wielu rodziców zabiera się jeszcze przed pojawieniem się maluszka na świecie. Ten radosny czas oczekiwania sprawia, że z radością wybieramy kolory, meble, dekoracje i zabawki, jednak w tych przygotowaniach łatwo się zatracić i zapomnieć o najważniejszym – pierwszy pokój dzidziusia musi być przede wszystkim praktyczny. Wszystko musi być pod ręką, by rodzicom wygodnie było sięgnąć po niezbędne akcesoria nawet z bobasem śpiącym w ramionach.

Jak urządzić wygodny pokój dla niemowlaka?

Funkcjonalne meble w dziecięcym pokoju to podstawa na początek. Przyda się komoda wystarczająco wysoka, by po pieluszki, otulacze niemowlęce czy kocyki można było sięgnąć bez konieczności odkładania niemowlaka do łóżeczka. Takim otulaczem przykryjemy śpiące dziecko podczas niespodziewanej drzemki na ramionach taty czy mamy, jest więc na tyle ważnym przedmiotem, że zasługuje na miejsce w szufladzie z łatwym dostępem i dość blisko kołyski czy łóżeczka. Również elektroniczna niania, jeśli na taką się zdecydujemy, powinna być blisko dziecka, szczególnie w nocy. Sprawdzi się w dużych mieszkaniach lub domach wielopoziomowych, dając rodzicom odrobinę swobody i jednocześnie pewność, że usłyszą, jeśli będzie się działo coś niedobrego z dzidziusiem.

Wyposażając pokój niemowlaka, nie można także zapomnieć o wszelkich akcesoriach do spania. Delikatny naskórek noworodka narażony jest na podrażnienia bardziej niż skóra dorosłego człowieka, dlatego też pościel, poduszki, pluszaki i kocyki powinny być miękkie i przeznaczone dla małych dzieci. W bawełnianych poszewkach w kolorowe wzory czy w mięciutkich i kocykach Minky nasza pociecha spokojnie prześpi całą noc w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*