Rodzaje kamer używanych w monitoringu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej kamery, to jedna z najistotniejszych czynności związana z wdrożeniem monitoringu firmowego czy domowego. Dotyczy to zarówno kamer przemysłowych, jak i tych używanych w domu. Oferta w tej kategorii jest bardzo bogata, a różnorodność modeli ogromna. Chcąc wybrać najlepszą dla nas wersję, przed zakupem przeanalizujmy jakie parametry będą dla nas najbardziej istotne.

Wybór kamery w zależności od zastosowania

Kamery przemysłowe w zależności od miejsca zastosowania dzielimy za wewnętrzne i zewnętrzne. Możemy wybierać między tańszymi wersjami czarno-białymi, lub kolorowymi o wysokiej jakości. Kolejny ważny aspekt, to zakres działania kamery – możemy wybrać kamerę statyczną lub obrotową o szerokim polu widzenia.

Podobnie jak w przypadku, kamer przemysłowych, te do użytku domowego mają podobne zróżnicowanie. Modele kamer, które monitorowały będą teren na zewnątrz powinny posiadać dodatkowe zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kamera ip zewnętrzna z pewnością poradzi sobie z deszczem, śniegiem i silnym wiatrem.

Dobra kamera bcs, to również optymalna budowa. Te, które zamontowane będą na zewnątrz powinny być solidne i skonstruowane z wytrzymałych materiałów, natomiast w przypadku urządzeń wewnętrznych liczy się ich rozmiar i możliwość kamuflażu.

Zakup rejestratora, to kolejny ważny aspekt, ponieważ dzięki niemu będziemy mieli możliwość rejestrowania obrazu i zapisywania go na dysku. Wraz z rozmiarem dysku wzrasta ilość danych możliwych do zapisu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*