Skarpetki na zimę – z jakich materiałów są te najcieplejsze?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalne czy syntetyczne skarpetki na zimę?

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pomyśleć, gdy szukasz idealnej pary skarpet zimowych, jest materiał, z którego są wykonane. Mogą być to mieszanki materiałów syntetycznych, takich jak nylonu i spandeksu lub naturalnych włókien.

Syntetyczne – materiały takie jak nylon można połączyć z lycrą lub elastanem w niektórych częściach skarpety, np. w okolicach łydki, co zapewnia lepsze podparcie i amortyzację. Rozciągają się, dopasowując się do kształtu stopy. Inne włókna, takie jak poliester i akryl, mają swoje zastosowanie w szybkim odprowadzaniu wilgoci, aby utrzymać stopy suche i zapobiegać powstawaniu pęcherzy wokół pięty lub palców. Wadą stosowania tych włókien jest to, że ten rodzaj materiału, gdy zmoknie, nie oddycha zbyt dobrze i może powodować nieprzyjemny zapach.

Bawełna – unikaj jej za wszelką cenę, gdy szukasz skarpet zimowych. Skarpetki wykonane w 100% z bawełny nie są zalecane do aktywności wymagających dużego wysiłku, takich jak sporty zimowe lub piesze wycieczki. Bawełniane skarpety szybko pochłaniają pot i wilgoć. Powoli schną, co może powodować pęcherze.

Wełna lub wełna merynosów – te rodzaje materiałów są jednym z najlepszych do utrzymywania stóp w cieple i suchości, a im wyższy procent tego materiału zawarty w skarpecie, tym lepszy poziom ochrony termicznej. Ponieważ włókno wełniane nie jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciągłe ścieranie o wnętrze butów, będzie mieszane z nylonem lub inną tkaniną syntetyczną. Wełna merynosów jest znana z doskonałej oddychalności i właściwości odprowadzania wilgoci, ponieważ jest zarówno hydrofobowa, jak i higroskopijna oznacza to, że jednocześnie odpycha i absorbuje ciecz.

Włókno wełniane jest również termostatyczne, co oznacza, że może regulować własną temperaturę, dzięki czemu stopy pozostaną ciepłe zimą i chłodne latem. Inną atrakcyjną cechą tego rodzaju wełny jest to, że nie swędzi jak inne. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą ochronę i komfort, jest to najlepszy wybór materiału na skarpety zimowe.

Istnieje wiele skarpetek na zimę, które mają dodatkową amortyzację na pięcie, dzięki czemu są wyjątkowo wygodne. Dodatkowa amortyzacja powstaje poprzez zwiększenie gęstości splotu w pięcie lub przez tkanie w tych obszarach innych materiałów, takich jak akryl. Ta dodatkowa amortyzacja może być bardzo przydatna przy noszeniu butów turystycznych i chodzenia po nierównym terenie lub przy uprawianiu sportów.

Skarpety zimowe dla dziecka

Komfort jest priorytetem przy wyborze skarpet zimowych dla dziecka. Ważne jest również dobre dopasowanie, należy unikać takich, które ślizgają się wewnątrz buta. Najlepsze są wykonane z wełny, bo są przytulne, ale nie za ciasne, bo jeśli są za bardzo mogą ograniczyć przepływ krwi i spowodować oziębienie palców. Materiały to przede wszystkim gruba oraz wysokiej jakości wełna merynosów, która słynie z dodatkowej ochrony termicznej i właściwości odprowadzających wilgoć.

Skarpety są ładne i wygodne dzięki mieszance akrylu, nylonu i spandeksu, dzięki czemu materiał rozciąga się, dopasowując się do kształtu stóp. Na skarpetach dziecięcych powinny znajdować się różne kolorowe wzory i kształty. Wyjście na zewnątrz będzie wtedy czymś bardziej radosnym.

Długie skarpety

Idealne dla kobiet długie skarpety dostępne na https://kabak.com.pl/kategoria/skarpetki-dlugie, które bogate w ciepłe materiały chronią stopy, łydki i kolana. Jeśli masz ochotę kołysać spódnicę w chłodny dzień, możesz całkowicie to zrobić, nie zagrażając w żaden sposób cieple nóg. Dostarczają mnóstwo amortyzacji, które utrzymują jeszcze bardziej ciepło i zapewniają stopom pełną wygodę przez cały dzień. Posiadają wnętrze skarpet, które są nie tylko wyjątkowo miękkie, ale także pomagają zmaksymalizować ilość ciepła, dzięki czemu stopy są utrzymane w przyjemnej temperaturze na dłużej. W chłodny dzień nie ma prawie nic lepszego niż para ciepłych, stylowych butów, ale jeśli naprawdę chcesz, aby łydka, uda oraz palce u stóp były jak najbardziej przytulnie ciepłe, najlepiej zaopatrzyć się w długie skarpety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*