Skład szamponu do włosów – na co zwracać uwagę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szampon to taki kosmetyk, z którego większość osób korzysta regularnie, a nierzadko nawet codziennie. Z tego względu przy jego wyborze należy zwracać szczególną uwagę na skład – zwłaszcza, że często pojawiają się w nim składniki szkodliwe dla włosów czy skóry głowy. Koniecznie czytajmy etykiety umieszczone na opakowaniach, bo to właśnie tam zawarte są wszelkie niezbędne informacje. Z całą pewnością warto zainteresować się profesjonalnymi szamponami do włosów, ponieważ posiadają wiele cennych minerałów i witamin. 

Unikaj konkretnych substancji i stawiaj na produkty naturalne 

W pielęgnacji włosów i skóry głowy podstawą jest dobry szampon, który skutecznie usuwa zarówno nadmiar łoju, jak i kurz czy pozostałości po różnorodnych kosmetykach. Powinien on odżywiać włosy, a jednocześnie nie obciążać ich, nie wysuszać i nie powodować puszenia się. Dlatego też zaleca się kupowanie specyfików pozbawionych substancji uznawanych za szkodliwe, takich jak Sodium Lauryl Sulphate (SLS) oraz Sodium Laureth Sulphate (SLES). Wynika to z faktu, że co prawda wpływają one na lepsze pienienie się kosmetyku i skuteczniejsze usuwanie zanieczyszczeń, ale kosztem podrażnień, alergii, łupieżu oraz wysuszania skóry głowy.

Inne szkodliwe składniki to m.in. politlenek etylenu (PEG), glikol polipropylenowy (PPG), ftalany (dietylu i dimetylu), MEA, DEA, TEA, a także parabeny. Substancje te mogą bowiem skutkować zaburzeniami hormonalnymi, zwiększać ryzyko zachorowania na cukrzycę i wywoływać wypryski czy rumień. Zalecane są natomiast naturalne szampony z D-panthenolem, keratyną, olejkami, rzepą, witaminami, minerałami oraz ziołami w składzie (m.in. zieloną herbatą, miętą, szałwią, rumiankiem i lawendą). Bez problemu kupimy je w tym sklepie internetowym: https://allefryz.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*