Z czego składa się fajka wodna

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fajki wodne mają przeróżne kształty, wymiary i kolory, jednak każda z nich, składa się z tych samych elementów bazowych.

Podstawowe wyposażenie

Cybuch
Element, do którego wkłada się aromatyzowany tytoń. Tradycyjnie wykonany jest z glazurowanej ceramiki, jednak w Europie ogromną popularność zyskują cybuchy silikonowe oraz szklane.

Korpus i talerz
Korpus to najważniejszy pod względem trwałości element fajki wodnej, gdyż najczęstszym problemem jest zardzewienie tego elementu. Talerz znajdujący się między cybuchem a korpusem ma łapać popiół z węgielków. To bezpośrednio z tego elementu wystają adaptery na węże oraz zaworki, które umożliwiają wydmuchanie nam dymu z dzbana.

Każdy dobry sklep z fajkami wodnymi ma w swojej ofercie dodatkowe akcesoria, takie jak pojemniki na lód, umieszczane zaraz pod talerzem. Tradycyjnie, korpus wykonany jest z drewna, jednak jest to materiał który nie tylko szybko się psuje, ale też łatwo przenika zapachami. Dziś najczęściej spotyka się stosowanie metalu, rzadziej szkła.

Dzban
Element fajki wodnej, w której umieszczamy płyn, najczęściej wodę. Najczęściej szklany, jednak znaleźć można również dzbany akrylowe. Ozdobne malowania tego elementu, są zazwyczaj unikatowe dla każdego wyrobu, tak więc każdy shisha sklep będzie mógł mieć trochę inny wygląd dzbanów, nawet w ramach tego samego modelu. Ze względu na kształt, dzban dość trudno się czyści, dlatego zaleta się zakup specjalnych wyciorów.

Wąż
Element, przez który zaciągamy dym. Węże w krajach arabskich zazwyczaj są metalową spiralą, owiniętą skórą (na bazarach raczej tanią jej imitacją), w Europie i Stanach Zjednoczonych, popularne są węże silikonowe oraz plastikowe, w materiałowych oplotach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*