Sportowa elegancja – na co się zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sportowa elegancja to styl modowy znany już od lat. Charakteryzuje go nie tylko wygoda, lecz także estetyka. Osoba wybierająca tego typu stylizacje, będzie się w nich czuła dobrze i komfortowo, a zarazem ładnie. Ten styl ubierania nadaje się zarówno na nieformalne spotkania, jak i do pracy, oczywiście nie na każdym stanowisku. Na jakie części odzieży należy zatem stawiać, wybierając sportową elegancję?

Sportowe buty i marynarka dla panów

To zestawienie jest chyba najczęściej spotykanym przykładem sportowej elegancji. Doskonale prezentuje się w nim niemal każdy mężczyzna, bez względu na wiek czy wymiary. Do ulubionej marynarki wystarczy dobrać wygodne, sportowe buty, na przykład model adidas New York, oraz jeansy i jednokolorowy t-shirt. W wyniku tego połączenia otrzymujemy kwintesencję komfortu i dobrego smaku.

Taki strój idealnie nadaje się chociażby na randkę. Szczególnie, jeśli jest to pierwsze spotkanie z wybranką męskiego serca. Nikt nie chce wówczas przesadzić z ubiorem w żadną stronę. Dlatego też sportowa elegancja to styl najbardziej uniwersalny.

Będzie dobrym wyborem także do pracy w biurze, pod warunkiem, że stanowisko, które zajmujemy nie wymaga formalnego kontaktu twarzą w twarz z klientem. Dlatego też panowie pełniący funkcję pracownika banku czy prawnika, na styl elegancko-sportowy powinni stawiać jedynie w czasie wolnym.

Adidasy do sukienki?

To pomysł przez niektórych uznany za kontrowersyjny, przez innych uwielbiany. Zestawienie sukienki ze sportowymi butami na płaskiej podeszwie wzbudza skrajne emocje. Każda kobieta powinna jednak spróbować tego połączenia, zanim wyrazi własną opinię. Warto przy tym zaznaczyć, że nikt nie namawia pań do zakładania trampek do sukni wieczorowej.

Istnieją jednak takie modele sukienek, które w połączeniu z butami sportowymi, na przykład z bardzo popularnym modelem adidas Stan Smith będą wyglądały ładnie i dziewczęco. Pani, która skusi się na taką mieszankę, z pewnością doceni przede wszystkim komfort oraz wygodę takiego stroju. To idealny outfit na zakupy do galerii czy spotkanie z przyjaciółkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*