Szukamy wygodnego fotela – na co zwracać uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Fotel to zdecydowanie najwygodniejszy mebel wypoczynkowy. Zazwyczaj jest ergonomicznie zaprojektowany, bywa także dość masywny i tym samym stabilny, jak i również perfekcyjnie wypełniony pianką lub gąbką. Wymaga jednak dużej ilości wolnego miejsca oraz dobrego rozplanowania dostępnej przestrzeni, dlatego warto zapoznać się z naszym poradnikiem i poznać wszystkie cechy tego mebla. Odpowiednio wybrany fotel z pewnością odwdzięczy się doskonałym wypoczynkiem, relaksem i możliwością odzyskania pełni sił nawet po najcięższym i intensywnym dniu w pracy.

Jakie cechy ma dobry fotel wypoczynkowy?

Fotele różnią się między sobą, a na rynku znajdziemy do wyboru setki form, rozwiązań i kolorystyk. Większość osób z pewnością najczęściej widuje modele duże, wysokie i rozłożyste, które dają najwięcej wygody wypoczywającej osobie. Producenci jednak idąc za ciosem tworzą także dość nietypowe fotele, które dostępne są w Fino Meble. Należą do nich wersje małe i kompaktowe, niskie i lekkie, a także bardzo duże “trony” w charakterystycznej formie krzesła królewskiego, odpowiednie jedynie do niektórych wnętrz. To oznacza jedno – ogromny wybór, dzięki któremu można wybrany fotel idealnie dopasować do danej przestrzeni i swoich potrzeb.

Fotel wypoczynkowy powinien być przede wszystkim wygodny. Wielu nowoczesnych klientów patrzy na ten element wyposażenia jedynie ze względu na wygląd, aby kwestię wygody postawić na drugim miejscu. To ogromny błąd. Fotel ma służyć głównie do wypoczynku, zaś design warto postawić na miejscu drugim. Zawsze zwracajmy uwagę na wypełnienie – powinno być na tyle miękkie, aby było wygodne, lecz także na tyle twarde, by ślady zużycia w postaci wysiedzenia nie pojawiły się już po kilku dniach użytkowania. Po drugie, koniecznie postawmy na fotel z dość wysokim oparciem, aby móc bez problemu oprzeć o nie głowę. Takie rozwiązanie jest nie do przecenienia, szczególnie podczas oglądania telewizji. Równie istotne są także podłokietniki. Powinny być dość wysokie, gdyż mają służyć do wygodnego oparcia na nich całych rąk, nie tylko samych łokci. Wielu producentów robi także ten element zbyt niski, przez co nie da się na nim oprzeć przedramion w wygodny i ergonomiczny sposób.

Wygląd fotela wypoczynkowego

Oczywiście design fotela również jest bardzo istotny. Warto zdecydować się na model, który będzie dobrze współgrał już z obecnym wyposażeniem w naszym domu. Do nowoczesnych wnętrz znakomicie sprawdzą się między innymi fotele minimalistyczne lub w stylu skandynawskim. Takie modele powinny mieć gładką tkaninę, brak elementów dekoracyjnych, a także smukłe nóżki. Odwrotnie jest w przypadku wariantów klasycznych, które wyróżniają się mocno zdobioną formą, dziesiątkami wzorów na tkaninie oraz rzeźbionymi nóżkami i innymi elementami drewnianymi. W przypadku salonu połączonego z pracownią warto zdecydować się na fotel Aeron.

Fotel to bezapelacyjnie najważniejszy mebel wypoczynkowy w każdym domu. Zapewnia perfekcyjnie warunki do relaksu, zwiększa wygodę podczas oglądania telewizji i czytania książki, a także poprawia stylistykę każdego salonu. Właśnie dlatego stanowi główny element wypoczynkowy w domu, w którym liczy się wygoda i komfort na co dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*