Tygodniowa wyprawa kajakowa – jak się do niej przygotować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spływ kajakowy może być wspaniałą przygodą nie tylko dla grup przyjaciół i par, ale także dla całych rodzin. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać trasę do wieku oraz umiejętności uczestników spływu oraz zainteresować się wcześniej tym, co właściwie należy ze sobą zabrać. Trwający tydzień spływ wymaga pewnego przygotowania, a rzeki o rwącym nurcie nie będą najlepszym rozwiązaniem dla małych dzieci oraz nowicjuszy, ale na Kaszubach czy Mazurach są wodne szlaki, które będą doskonałe praktycznie dla każdego.

Co wziąć ze sobą?

Wybierając się na kajaki Swornegacie są lokalizacją idealną, ponieważ znajdziemy tam odpowiednie trasy dla każdego. Pamiętajmy o tym, żeby nie zabierać nadmiaru bagażu. Będzie on niepotrzebnie obciążał kajak, który może przez to nabierać wody. Jeżeli jedziemy z dziećmi, to upewnijmy się także, że na trasie nie ma żadnych przenosek. Koniecznie należy wziąć ze sobą buty do wody, żeby nie pokaleczyć stóp tam, gdzie dno nie jest piaszczyste. Ważna jest także czapka z daszkiem albo kapelusz i szybkoschnąca koszulka, które osłonią nas przed słońcem.

Równie istotną kwestią jest zabranie repelentu na owady, takie jak kleszcze i komary, których nad wodą jest niestety pełno. Jeżeli zamierzamy spać w namiotach, pamiętajmy również o karimatach oraz ciepłych śpiworach. W przypadku planowania noclegów na trasie, warto zaś zwrócić uwagę na stanice wodne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*