W jaki sposób działają rezystory i jakie są ich rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rezystor to jeden z najczęściej wykorzystywanych biernych elementów elektronicznych. Jego podstawowym zadaniem jest stawianie oporu płynącemu prądowi, dlatego często jest nazywany również opornikiem. Praktycznie każdy rezystor ma dwa wyprowadzenia, pomiędzy którymi można zmierzyć opór wyrażany jednostką układu SI, jaką jest om (Ω). Warto wiedzieć, że rezystor obniżając natężenie prądu, generuje ciepło.

Kolejnym parametrem określającym rezystory jest moc znamionowa wyrażona w watach. Im więcej watów ma rezystor, tym większą moc można w nim wydzielić bez ryzyka uszkodzenia. Wyróżniamy rezystory przeznaczone do montażu powierzchniowego oraz modele wykorzystywane w trakcie montażu przewlekanego. Ponadto dostępne są również tak zwane rezystory nastawne, które umożliwiają płynną zmianę oporności przy pomocy pokrętła. Można je zamówić na https://sklep.avt.pl/category/rezystory.

Kity do samodzielnego montażu dla początkujących i zaawansowanych elektroników i hobbystów

W asortymencie sklepu AVT dostępne są kity w kilku różnych wersjach. Pierwsza z nich, oznaczona jako A, zawiera wyłącznie płytkę PCB. Z kolei wersja A+ to płytka PCB z zaprogramowanym układem. Kity B to zestawy do samodzielnego montażu, natomiast wersja C to nic innego jak zmontowany i przetestowany kit B, w którym wszystkie elementy są wlutowane w płytkę PCB. Wersja UK to wyłącznie zaprogramowany układ. Szeroki wybór sprawia, że każdy może dostosować układ do swoich aktualnych umiejętności. Dostępne są m.in. zestawy dla początkujących EdE, zestawy do nauki lutowania, programatory, alarmy i systemy kontroli, zestawy uruchomieniowe i wiele innych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*