Za co odpowiada żłobek w rozwoju dziecka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żłobek to niezbędny etap na drodze rozwoju dziecka. To nie tylko miejsce, w którym Twoje dziecko spędzi wiele z pierwszych godzin swojego życia, ale także miejsce, w którym pozna swoich rówieśników, jednocześnie poznając świat.

Powinniśmy „działać” już od pierwszego roku życia

Pierwszy rok życia jest bardzo ważny dla rozwoju dziecka. W tym czasie musi ono nauczyć się, jak wchodzić w interakcje z innymi, odczuwać faktury nowych przedmiotów np. zabawek, nawiązywać kontakt z drugim człowiekiem (skupiać uwagę) etc.

Większość rodziców wybiera warszawa mokotów żłobek, ponieważ chcą, aby miały dobrą najwcześniejszą edukację i były przygotowane na to, co czeka je na jeszcze ważniejszym etapie, w których spotykają się one z podstawową edukacją, czyli przedszkolem.

Nie jesteś przekonana/ny?

Wymienia się istotne powody, które opowiadają się za doświadczeniem warszawa mokotów żłobek przez dziecko, jeśli nadal nie jesteś pewna/ny, czy żłobek byłby odpowiedni dla twojego dziecka, oto trzy powody, dla których powinieneś je zapisać:

  1. Socjalizacja – Dzieci od najmłodszych lat uczą się jak wchodzić w interakcje z innymi i rozwijają umiejętności społeczne. Jest to niezbędne dla ich przyszłego rozwoju. Co więcej, z pomocą nauczycieli, nauczą się manier i szacunku dla innych. Dzieci, które chodzą do żłobków wykazują zazwyczaj lepsze zachowanie, niż te, które ten etap ominął.

2 – Pomaga rozwijać umiejętności językowe – dziecko wiele słyszy a im więcej słyszy, tym łatwiej będzie mu/ jej nauczyć się podstaw rodzimego języka.

3 – Daje rodzicom odpocząć od ciągłej uwagi – każdy rodzić jest zapracowany, potrzebuje wziąć głęboki oddech, posiedzieć przez chwilę w ciszy, lub zrobić coś, co pozwoli mu/jej się zrelaksować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*