Zalety manicure akrylowego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure akrylowy wykonuje się, jak sama nazwa wskazuje, przy pomocy proszku akrylowego, który w powszechnym obiegu określany jest jako akryl. Można go nabyć w wielu specjalistycznych sklepach, m.in. na https://blueskypolska.pl/. Aby uzyskać niezbędną do zabiegu mieszankę, należy połączyć ten proszek z płynem, dzięki czemu powstaje szybkoschnąca masa. Nakładana następnie na płytkę paznokcia. Później zachodzi utlenianie, czyli uzyskany produkt łączy się z powietrzem, na skutek czego twardnieje. Materiał wykazuje dużą odporność i trwałość, przez co chętnie stosowany jest jako wypełnienie do manicure.

Czego jeszcze potrzeba?

Oprócz akrylu, niezbędne będą urządzenia kosmetyczne oraz akcesoria takie jak: odtłuszczacz, primer, pilniczek, polerka oraz ewentualne wzory lub szablony do specjalnych efektów. Ten rodzaj manicure cieszy się dużą popularnością. Dlaczego? Ponieważ ma wiele zalet. Przede wszystkim wyżej wspomniana trwałość, która zwalnia nas z malowania paznokcia i dbania o jego prezencję. Ten wykonany z precyzją i starannością może utrzymać się nawet do trzech tygodni.

To idealne rozwiązanie na dłuższe wyjazdy urlopowe lub służbowe, gdzie nie będziemy miały czasu ani możliwości na pielęgnacji dłoni. Jego kolejnym atutem jest naturalność, przez co sprawdza się w sytuacjach zawodowych oraz na specjalne okazje. Przydatny jest również dla pań, które mają problem z zapuszczaniem paznokci. Dzięki niemu można szybko i bez problemu osiągnąć pożądaną długość. Daje także możliwość modelowania kształtu płytki oraz tworzenia rozmaitych wzorów., np. modnych kwiatów, pasków czy kropek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*