Zalety zasłon

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chciałabyś coś zmienić w swoim mieszkaniu. Patrzysz na nie i czegoś Ci brakuje. Dochodzisz do wniosku, że chyba przyszedł czas na powieszenie zasłon, ale nie wiesz czy jest to dobry pomysł bo przecież masz już w oknach rolety.

Jak okna to tylko z zasłonami

Zasłony sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulniejsze i cieplejsze. Jest to dodatek, który w znaczącym stopniu wpływa na wygląd pomieszczenia. Gdy wybierzesz zasłony w jasnym kolorze, na przykład zasłony żółte, pokój będzie jaśniejszy. Wchodząc do takiego pomieszczenia, będziesz miała zawsze dobry nastrój. Dodatkowo w upalne dni nie zabiorą one całego światła, ale dadzą przyjemny cień. Jeżeli zdecydujesz się powiesić zasłony w salonie, to musisz wiedzieć, że najlepiej one wyglądają w parze z firanami.

Zasłony do sypialni możesz wybrać w ciemniejszym kolorze. Będą one dłużej utrzymywać przyjemny półmrok, który ułatwi zasypianie w letnie noce, gdy słońce jest długo na niebie. Jeżeli okna w Twoim domu są nie do końca szczelne to zasłona zatrzyma chłód, który się będzie dostawał do domu.
W pokoju dziecięcym zasłony mogą być ochroną przed nadmiernym światłem, ale także ozdobą, gdy wybierzesz materiał, który będzie miał ciekawy dziecięcy wzór.

Zasłony możesz zmieniać tak często jak tylko masz ochotę. Jest mnóstwo różnych wzorów i materiałów, które można wykorzystać jako zasłony. Dzięki temu możesz mieć inne wnętrze latem a inne zimą. Nie są one trudne w montażu, więc możesz to robić samodzielnie, bez pomocy męża czy partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*