Bez tego nie obejdzie się żadna jadalnia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomieszczenia domowe powinny być zawsze zaaranżowane w taki sposób, aby pomimo upływu lat oraz nieustannie zmieniających się trendów zachwycały swoją funkcjonalnością i estetyką. Ta zasada dotyczy również jadalni, czyli wnętrza przeznaczonego zarówno do przygotowywania, jak i spożywania posiłków. Nie obejdzie się ono przede wszystkim bez mebli w postaci stołu, zestawu krzeseł, komody czy kredensu. Muszą to być oczywiście konstrukcje wyjątkowo wytrzymałe, a na dodatek ergonomiczne.

Stawiajmy na rozwiązania ponadczasowe

W każdej jadalni swoistą bazę stanowią ściany oraz podłoga. Najlepszym surowcem do wykonania tych elementów konstrukcyjnych jest naturalne drewno dębowe albo jesionowe, ponieważ odznacza się dużą trwałością, a jednocześnie wprowadza do wnętrza atmosferę przytulności i elegancji. Pożądana kolorystyka to z kolei odcienie bieli i szarości, ewentualnie beżu. Najważniejszym wymaganym meblem jest stół, który powinien być dostosowany pod względem rozmiaru i kształtu do wielkości pomieszczenia. Istotne jest również, aby był odporny na wilgoć i zarysowania, łatwy w czyszczeniu i dobrze komponujący się z ogólnym wystrojem.

Jeśli chodzi o krzesła, to godne polecenia są modele stosunkowo lekkie o subtelnym designie. Warto zwrócić szczególną uwagę na stylowe krzesła do jadalni składające się z solidnego stelaża drewnianego lub metalowego i wyposażone w miękkie siedziska oraz wyprofilowane oparcia. Inne przydatne meble to witryna z przeszkleniami na naczynia i komoda do przechowywania narzędzi gastronomicznych. W omawianym wnętrzu nie może ponadto zabraknąć: jasnego oświetlenia (lampy wiszące, listwy LED), funkcjonalnej osłony okiennej (zasłona, firana, żaluzje itp.) i rozmaitych dodatków o charakterze dekoracyjno-użytkowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*