W czym spać, żeby czuć się komfortowo i wygodnie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komfortowy sen to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka. Wyspana osoba lepiej myśli, ma pozytywne nastawienie do świata, łatwiej się uczy i lepiej pracuje. Każdy wie, że po słabo przespanej nocy, nie pomaga nawet picie mocnej kawy. Z tego powodu warto poczynić wszelkie starania, żeby się wysypiać.

Jak przygotować się do dobrego snu?

Bardzo ważne, żeby spać odpowiednią ilość godzin. Każdy wie, ile czasu powinien spać, żeby się wysypiać. Dlatego istotne jest nie tylko to, o której godzinie wstajemy, ale także to, o której idziemy spać. Dobrze też jest kłaść się codziennie o tej samej porze.

Dla komfortowego snu ważny jest także odpowiedni ubiór – strój do spania nie może ograniczać ruchów ani powodować dyskomfortu termicznego. Powinien być także wykonany z materiału, który jest miły w dotyku. Można skorzystać z dużego wyboru piżam męskich rozpinanych, koszulek, szortów czy piżam trykotowych. Dla kobiet wygodniejsza będzie koszula nocna lub piżama z lekkiego materiału.

Nie bez znaczenia jest także pościel. Nie może być ani zbyt gruba, ani zbyt cienka – tak by zapewnić śpiącym odpowiednią temperaturę. Warto pamiętać, że pokój przed snem powinien być porządnie przewietrzony, niezależnie od pogody panującej na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*