Ciepła odzież jesienna dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesień to bardzo kolorowa pora roku, która mieni się różnymi odcieniami brązu, czerwieni, a nawet złota. Mimo swojego niewątpliwego piękna jest to jednak czas znacznego pogorszenia pogody, ponieważ na zewnątrz panują wówczas dosyć niskie temperatury i często pada deszcz. Dlatego też powinniśmy pamiętać o ubieraniu swoich dzieci w taki sposób, aby z jednej strony było im ciepło, z drugiej zaś wystarczająco wygodnie. Warto pomyśleć choćby o wełnianych swetrach Mayoral dla chłopców czy stylowych kombinezonach dla dziewczynek. 

Priorytetem jest dobra ochrona przed chłodem, deszczem i wiatrem

W okresie jesiennym dzieci należy ubierać przede wszystkim wygodnie i z rozsądkiem. Nie jest zatem zalecany strój zbyt ciepły (typowo zimowy), gdyż przegrzewanie malucha może się łatwo skończyć jego chorobą. W przypadku niemowląt najlepszym rozwiązaniem jest zestaw składający się z kombinezonu z podszewką polarową, spodni i bluzki (ewentualnie pajacyka), a także bawełnianej czapeczki (niezbyt grubej). Starsze dzieci, które mają tendencję do biegania i dokazywania, powinny zaś nosić strój na tzw. cebulkę, to znaczy obejmujący kilka warstw. Dzięki temu w razie potrzeby mogą poszczególne z nich szybko zdjąć i cieszyć się większą swobodą w trakcie zabawy.

Standardowy ubiór chłopca to zatem podkoszulek, bluza lub sweter oraz jesienna kurtka z cienką podpinką i kapturem, natomiast dziewczynki – bluzeczka z długim rękawem, kolorowy sweterek (np. rozpinany) oraz kombinezon, ewentualnie kurtka albo wełniany płaszczyk. Jeśli chodzi o modne i komfortowe w noszeniu swetry dla najmłodszych, wiele interesujących modeli posiada w swojej ofercie ten e-sklep: https://loppo.pl/dziewczynka/mini/swetry. W jesiennym ekwipunku nie może też zabraknąć czapki, wygodnych butów na ładną pogodę (mogą to być zarówno wersje skórzane za kostkę, jak i sportowe, np. sneakersy) i kaloszy na deszcz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*