Jak dobrać kolor krawatu do marynarki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Idealnie skrojony garnitur, dobrej jakości koszula i dopasowany pod względem kolorystycznym krawat to podstawa wyglądu mężczyzny, który ceni sobie elegancję i klasę. Wielu panom ogromny problem sprawia jednak zwłaszcza dobranie koloru krawata do marynarki. Aby nie popełnić w tym zakresie żadnego błędu, należy znać kilka prostych zasad dotyczących najbardziej atrakcyjnych połączeń kolorystycznych.

Wskazówki dla ubraniowych laików

Nic tak doskonale nie uzupełnia stylizacji eleganckiego mężczyzny, jak perfekcyjnie dobrany krawat. Taki strój pozwala czuć się pewnie nie tylko w każdej sytuacji biznesowej, ale także w trakcie uroczystej kolacji czy przyjęcia w grodzie rodziny lub znajomych. Bezpiecznym wyborem jest zawsze krawat utrzymany w ciemnych barwach, gdyż nadaje całej stylizacji klasycznego charakteru.

Z kolei wyraziste i intensywne odcienie znacznie obniżają formalność danego stroju, w związku z czym tego rodzaju krawaty nie są polecane mężczyznom pozbawionym choćby elementarnego wyczucia w kwestii łączenia kolorów. Chyba że zapoznają się oni z naszym poradnikiem. Oto podstawowe zasady.

Do granatowego garnituru, który jest uznawany za najbardziej uniwersalny, stosunkowo łatwo jest dobrać krawat. Jeśli koszula ma kolor biały, wówczas w całym zestawieniu dobrze będzie się prezentował krawat czerwony lub bordowy. Z kolei do koszuli błękitnej pasuje model utrzymany w odcieniu brązu, granatu albo ciemnej zieleni.

Szara marynarka, zwłaszcza w zestawieniu z białą koszulą, daje duże pole do popisu. Będą do niej bowiem pasować zarówno modele wyraziste pod względem kolorystycznym, jak i stonowane – w paski, kropki lub kratkę. Na  https://eleganckipan.com.pl/produkty/akcesoria/krawaty można znaleźć ich duży wybór.

Do czarnej marynarki, postrzeganej jako zdecydowanie najbardziej formalna, zaleca się albo krawat w tym samym kolorze, albo w innych ciemnych odcieniach, np. bordowym, szarym czy granatowym. Dodatek w takiej kolorystyce oferuje m.in. sklep Elegancki Pan.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*