Jaka pościel zapewni dziecku komfort podczas snu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecko przesypia codziennie ponad połowę doby, im mniejsze tym więcej. Jest to bardzo ważne dla jego zdrowia i rozwoju. Na komfortowy odpoczynek wpływa nie tylko czas snu ale także wygodne łóżeczko, czy łóżko, wyposażone w odpowiednią pościel. Rodzice powinni zapewnić komfortowe warunki, by dziecko zdrowo wypoczywało i budziło się zadowolone.

Materac najważniejszy

Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle istotny, ponieważ stanowi  podparcie dla całego ciała, powinien być wykonany z materiału, który zapewni odpowiednią wentylację i nie będzie drażnił delikatnej skóry dziecka. Dostępne są różne jego rodzaje, np.:

– materac piankowy wykonany z tworzywa sztucznego, jest elastyczny, dopasowujący się do ciała. Ciekawe połączenie dwóch pianek posiada materac Duo Activia marki Hevea, w którym twardsza powierzchnia przeznaczona jest dla niemowlaka, a jej druga strona, czyli miększa dla starszego dziecka,

– materac lateksowy ma właściwości antyalergiczne, zapobiega rozwojowi roztoczy. Jest odporny na odkształcanie,

– materace sprężynowe, które dodatkowo pokryte są elastyczną pianką. Zapewniają wygodę i odpowiednią wentylację.

Ochrona materaca

Konieczną ochroną materaca jest prześcieradło. Dla dzieci najpraktyczniejsze jest takie z gumką, które nie będzie się zaginało, zapewni wygodę. Dobrym rozwiązaniem dla najmłodszych są prześcieradła, które nie przepuszczają wilgoci, ale pozwalają oddychać skórze. Na materac lateksowy dla niemowlaka warto założyć ochronę z tego samego materiału, który bardzo łatwo utrzymać w czystości i jest idealny dla alergików

Kołdra i poduszka

Wybierając kołdrę dla dziecka najważniejszym kryterium powinno być jego zdrowie. Najpopularniejsze są te z wypełnieniem syntetycznym, nie powodującym uczuleń. Kołdry te są bardzo lekkie, dobrze utrzymują ciepło, a ponadto można je prać. Poduszka powinna być raczej płaska i miękka. Dobrze jeśli zapewni odpowiednią wentylację i będzie obszyta delikatną bawełnianą tkaniną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*