Co powinna zawierać firmowa pieczątka?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pieczątka to nieodłączny atrybut każdej firmy. Jest ona widoczna na każdym dokumencie, który podpisujemy podczas prowadzenia działalności. Musi być czytelna i profesjonalna. Jakie elementy powinny zatem znaleźć się na firmowej pieczątce?

Dane obowiązkowe

Istnieje szereg danych, które są obowiązkowe na niemal każdej pieczątce. Najważniejsza jest oczywiście pełna nazwa danej firmy. Obok niej powinien się znaleźć również dokładny adres jej siedziby. Nie zapomnijmy również o firmowym numerze identyfikacji podatkowej. Jeśli chodzi natomiast o produkcję pieczątek, zajmują się niektóre drukarnie, jak na przykład http://www.expressdruk.com.pl.

Informacje dodatkowe

W przypadku pozostałych danych, które będą widoczne na pieczątce, mamy całkowitą dowolność. Możemy zdecydować się na umieszczenie tu firmowego logo lub adresu strony internetowej. Innym pomysłem jest numer rachunku bankowego. Dobrze jest tu ponadto zamieścić wybrane opcje kontaktu z firmą, jak numer telefonu czy adres e-mail. Możemy pomyśleć także o przygotowaniu osobnych pieczątek dla poszczególnych reprezentantów firmowego zarządu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*