Co wstawić na tarasie, by był użyteczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stwórz miejsce spotkań

Wiele osób nie docenia możliwości, jakie daje taras. Letnie spotkania z przyjaciółmi, majówkowe grille, jesienne, jeszcze ciepłe wieczory, spędzane z książką i herbatą w fotelu pod kocem. To wszystko możemy mieć, jeśli funkcjonalnie zaaranżujemy swój taras.

Warto zacząć od zakupu mebli ogrodowych, które umożliwią nam wygodne spędzanie czasu z przyjaciółmi, np. na biesiadowaniu lub graniu w planszówki.

Chcąc mieć możliwość tworzenia nastroju, warto również zainwestować w oświetlenie, które będzie mogło dawać światło o różnym natężeniu. W zestawach mebli ogrodowych najczęściej znajdują się miejsca do siedzenia w postaci foteli lub kanapy i stół lub stolik.

W zależności od potrzeb można wybrać zwykły stół z krzesłami, który sprawi, że taras zamieni się w drugą jadalnię lub meble tworzące bardziej ogródkowo-kawiarniany klimat.

Dopasuj całość do siebie

Taras powinien być dopasowany do ogólnego wystroju domu. Dlatego szukając mebli ogrodowych, warto poszukać takich, które będą pasować do stylu, w jakim urządziliśmy resztę domu.

Dbając o funkcjonalność należy zadbać o miejsce do siedzenia, stół, a także niewielki regał lub szafkę, w której będzie można trzymać np. plastikowe naczynia lub koce do przykrywania się w chłodniejsze dni.

Dobrym pomysłem jest ustawienie roślin doniczkowych, które będą ozdobą tarasu. Nie wolno też zapomnieć o oświetleniu, które będzie się przydawać szczególnie podczas ciepłych, letnich nocy. Możemy postawić na lampy ogrodowe, świeczki, pochodnie lub oświetlenie zewnętrzne, umieszczone na ścianie domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*