Co zobaczyć w Polsce po sezonie wakacyjnym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska to piękny i bardzo różnorodny przyrodniczo kraj. Możemy poszczycić się wspaniałymi lasami, malowniczo położonymi jeziorami, piaszczystym wybrzeżem oraz górzystym południem. Łagodny, powakacyjny, jesienny klimat sprawia, że wypoczynek jest tu naprawdę przyjemny, a bogata kultura oraz historia dają możliwość poszerzenia wiedzy. Północ szczycąca się jednymi z najpiękniejszych plaż Europy, będzie doskonałym pomysłem dla osób poszukujących beztroskiego lenistwa.

Jeśli jednak wolimy aktywny wypoczynek, a trekking nie jest nam obcy, zdecydowanie lepszym wyborem będą polskie wyżyny. Odwiedzając np. Góry Świętokrzyskie atrakcje na pewno nas nie zawiodą. Poza najwyższym szczytem, jakim jest Łysica, region ten ma bardzo wiele do zaoferowania zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Legendy, zamki oraz czarownice

Mnogość rozrywek, jaką znajdziemy w Górach Świętokrzyskich, jest tak duża, że prawdopodobnie podczas jednego wyjazdu nie będziemy w stanie zobaczyć wszystkiego. Ładne i niezbyt skomplikowane szlaki górskie, które poprowadzą nas na owianą legendami o czarownicach Łysą Górę, nadadzą się dla rodziców z małymi dziećmi oraz osób starszych. Fani historycznych budowli zaciekawieni będą możliwością zwiedzenia takich zamków jak Krzyżtopór lub Bodzentyn. Przedszkolaki i młodzież szkolna moc atrakcji odnajdą w Muzeum Zabawek, Osadzie Średniowiecznej, jak również w Parku Miniatur Krajno. Energetyczne Centrum Nauki to doskonała opcja na deszczowe dni. Całe rodziny spędzą tam owocny czas na przeprowadzaniu ciekawych eksperymentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*