Co zrobić w razie awarii urządzeń grzewczych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz awarię lub problem z urządzeniami grzewczymi podczas zimy, może to być stresujące i frustrujące. Oto kilka wskazówek, co zrobić, jeśli piec lub pompa ciepła nie powiedzie się i wskazówki, jak zapobiec temu, aby to się stało ponownie.

Podstawowe czynności, jakie należy podjąć podczas awarii ogrzewania

1) Zadzwoń po pomoc tak szybko, jak to możliwe. Jeśli masz 24-godzinny serwis awaryjny, zadzwoń do nich natychmiast. Jeśli nie, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem urządzeń grzewczych tak szybko, jak to możliwe. Jeśli w Twoim domu nie ma ciepła, a na zewnątrz panują temperatury poniżej zera, zadzwoń pod numer 911.

2) Pozostań poza pomieszczeniem, w którym znajduje się niedziałająca jednostka, podczas gdy oni nad nią pracują. Jeśli zawiedzie podczas pracy nad nim, muszą natychmiast wszystko wyłączyć, aby nikt nie ucierpiał z powodu zatrucia tlenkiem węgla.

3) Upewnij się, że wszystkie drzwi i okna w pokoju z uszkodzonym sprzętem są zamknięte, tak aby żaden dym nie dostał się do innych pomieszczeń w domu, podczas gdy oni nad nim pracują. Trzymaj zwierzęta domowe z dala od tego obszaru, jak również, ponieważ mogą one zachorować z zatrucia tlenkiem węgla też!

4) Nie używaj żadnych urządzeń elektrycznych w tym obszarze również (w tym przełączników światła). Obejmuje to telewizory, komputery, radia i smartfony (jeśli masz telefon z systemem Android, wyłącz usługi lokalizacyjne). 

5) Jeśli masz w domu detektor tlenku węgla, upewnij się, że działa on prawidłowo przed rozpoczęciem tego procesu. 

6) Nigdy nie dotykaj ani nie poruszaj niczego podczas pracy nad zepsutym urządzeniem, chyba że zostaniesz poinstruowany przez eksperta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*