Czy peruka może wyglądać naturalnie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od jakiegoś czasu coraz więcej osób decyduje się na noszenie peruki. Do tej grupy należą nie tylko ludzie chorujący na nowotwory i łysiejący, ale również miłośnicy częstej zmiany wyglądu zewnętrznego bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych na usługi fryzjerskie czy kosmetyczne. W codziennym użytkowaniu zdecydowanie najlepiej sprawdzają się peruki wykonane z prawdziwych włosów. Prezentują się bowiem wyjątkowo naturalnie, a na dodatek są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.

Istotna jest technika cięcia

Włosy naturalne wprost idealnie nadają się na peruki, ponieważ do złudzenia przypominają rzeczywiste kosmyki użytkownika i są podatne na stylizację z użyciem dedykowanych kosmetyków. Poza tym od syntetycznych odróżniają się większą odpornością na zniszczenie oraz wyższym poziomem higieny. Zazwyczaj peruki produkuje się z nich ręcznie, a cały ten proces trwa nawet 30 dni. Wynika to z faktu, że każdy pojedynczy włos jest oddzielnie spajany ze specjalną tiulową podstawą. W tym przypadku włosy pozyskuje się od młodych i w pełni zdrowych osób – najczęściej kobiet zamieszkujących teren Europy Wschodniej (czyli Słowianek). Posiadają one różne odcienie blondu i wyróżniają się atrakcyjnym blaskiem.

Nieco rzadziej wykorzystuje się włosy indyjskie, które są równie wysokiej jakości, ale mają znacznie ciemniejszą barwę. Duże znaczenie dla ostatecznego wyglądu peruki ma ponadto sposób cięcia włosów. Praktykowana jest przede wszystkim technika „virgin hair”, polegająca na dokładnym związaniu kosmyków przed skróceniem w celu utrzymania naturalnego kierunku fryzury (koloryzacja jest zabroniona). Druga popularna metoda to „premium hair” – bez upięcia podczas strzyżenia, ale za to ze sztucznym nabłyszczaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*