Czy samodzielne wydanie książki jest trudnym zadaniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydanie własnej książki to marzenie wielu ludzi – w końcu bycie autorem oznacza duży prestiż. Jednak samo stworzenie dzieła to tylko część tego procesu. Kolejnym wyzwaniem stojącym przed każdym autorem jest bowiem wprowadzenie publikacji na rynek. Jedną z opcji w tym przypadku jest tzw. self-publishing, czyli działanie samodzielne, bez udziału wydawnictwa.

Pełna kontrola i odpowiedzialność

Decydując się na publikowanie bez udziału profesjonalnego wydawnictwa, musimy mieć na uwadze fakt, że odpowiadamy samodzielnie za cały proces od początku do końca. Do naszych zadań należą wtedy m.in. pełne sfinansowanie wydania oraz działania marketingowe. Dlatego wybierając self-publishing, powinniśmy zgromadzić wystarczające nakłady pieniężne, a także odpowiednio wypromować naszą publikację.

Wydając książkę samodzielnie mamy jednak pełną kontrolę nad przebiegiem tego procesu, a także nie ryzykujemy tym, że ktoś nasze dzieło odrzuci. Na koniec oczywiście należy znaleźć drukarnię, taką jak np. https://www.totem.com.pl/, która profesjonalnie zajmie się edycją i drukiem naszego dzieła. Chociaż wydawać by się mogło, że poligrafia jest mniej znaczącym elementem od np. promocji, to jednak nie należy lekceważyć tego wyboru. W końcu to z drukarni ostatecznie wyjdzie napisana przez nas książka. Z pewnością publikowanie w pojedynkę nie jest najprostszym zadaniem, jednak podchodząc do tego rozsądnie, czyli zapewniając sobie wystarczające środki, a także dokonując odpowiednich wyborów, mamy szansę na to, że wydana przez nas lektura odniesie sukces.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*