Czym zajmuje się optometrysta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Optometrysta to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób oczu, urazów i zaburzeń. Przepisują również okulary i soczewki kontaktowe, przeprowadzają operacje oczu i leczą szereg chorób oczu, w tym jaskrę, zaćmę i zwyrodnienie plamki żółtej.

Edukacja na optometrystę

Optometryści studiują cztery lata na uniwersytecie, aby zdobyć tytuł doktora optometrii. Następnie muszą zdać egzamin licencyjny, aby móc praktykować jako optometrysta. Aspirujący lekarze muszą również ukończyć program rezydencji, który trwa około dwóch lat.

Przeprowadza badania wzroku

Optometryści badają pacjentów pod kątem oznak problemów z oczami, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Mogą zdiagnozować wspólne warunki widzenia, takie jak jaskra, zaćma lub suche oczy. Mogą również sprawdzać oznaki chorób związanych ze starzeniem się, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej lub retinopatia cukrzycowa, aby określić, jak poważne są te choroby i kiedy wymagają leczenia przez okulistę (lekarza specjalizującego się w widzeniu). Jeżeli chcesz udać się na takie badania wzroku, to przeprowadzić je może optometrysta Poznań , jest miastem w którym znajdziesz odpowiedniego specjalistę.

Przypisuje okulary i soczewki

Optometrysta może również przepisać okulary lub soczewki kontaktowe w razie potrzeby. Oprócz tych obowiązków, niektórzy lekarze mogą specjalizować się w leczeniu niektórych chorób oczu, takich jak jaskra lub powikłań związanych z cukrzycą dotyczących oczu .

Optometryści mogą również zaoferować porady na temat sposobów zapobiegania chorobom oczu

Mogą one zalecić noszenie okularów przeciwsłonecznych podczas wychodzenia na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym i używania gogli ochronnych podczas pracy z chemikaliami lub innymi substancjami drażniącymi, które mogą uszkodzić oczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*