Dlaczego odpowiednia rehabilitacja jest tak ważna po przebytym urazie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, nieszczęśliwy zbieg okoliczności albo zwykły pech i możemy ulec wypadkowi. Złamana ręka czy noga, zbite biodro czy wybity bark to bardzo częste dolegliwości. Powrót do pełnej sprawności po takim zdarzeniu może być uciążliwy i naprawdę trudny.

Jak wrócić do sprawności po poważnym urazie?

Kiedy dochodzi do kontuzji – złamania itp. niezbędna jest pomoc lekarza, a w wielu przypadkach nawet chirurga. Bywają sytuacje, kiedy konieczna jest hospitalizacja, a wręcz zabieg operacyjny. Nawet kiedy całe leczenie kończy się sukcesem, kontuzjowana ręka czy noga nie wracają do stuprocentowej sprawności. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc dobrych specjalistów z dziedziny rehabilitacji. Fachowego wsparcia można szukać w Internecie, chociażby na stronie http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/rehabilitacja-pourazowa/.

Celem rehabilitacji jest całkowite wyeliminowanie skutków urazu i przywrócenie pacjenta do pełnej sprawności. Najczęściej jest to zestaw ćwiczeń przygotowanych przez specjalistę i wykonywanych pod jego nadzorem. Są one całkowicie bezpieczne i indywidualnie dostosowane do każdego urazu. W zakres rehabilitacji mogą wchodzić dodatkowe zajęcia i zabiegi jak masaż, jonoforeza, hydroterapia czy krioterapia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*