Dlaczego trzeba odczekać 30 minut po jedzeniu, zanim pójdzie się do wody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wchodzenie do wody od razu po spożyciu pokarmu nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ można narazić się wtedy na szkody. Wtedy też człowiek naraża się na zjawisko tzw. kolki jelitowej, która pojawia się właśnie po wejściu do wody od razu po jedzeniu. Warto więc czasami odczekać 30 minut, aby wejść bezpiecznie do wody i popływać bez obaw o własne zdrowie, co zalecane jest zwłaszcza w przypadku dzieci, o co muszą zadbać rodzice. Wiadomo, że taka kolka nie pojawia się w każdym przypadku, ale istnieje spore ryzyko jej wystąpienia, a następstwa mogą być bardzo negatywne. Człowiek może się w wodzie zakrztusić, stracić panowanie nad własnym ciałem, a to grozi zachłyśnięciem, czy też nawet utonięciem, dlatego warto dbać o swoje bezpieczeństwo i nie kusić losu, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Po sytym jedzeniu wytworzyć może się skurcz mięśni jelit, dlatego też właśnie z tego powodu należy unikać dużego wysiłku fizycznego od razu po spożyciu jedzenia. Odczekanie chwili jeszcze nikogo nic nie kosztowało, a można w ten sposób uratować nie tylko własne zdrowie, ale czasami też życie. Podczas pływania może przydarzyć się bardzo poważny ból brzucha, a to może oznaczać utratę czujności, co prowadzi do bardzo negatywnych konsekwencji.

Warto zwracać też uwagę, czy na plaży lub na basenie jest ratownik wodny, ponieważ w wielu przypadkach może on  uratować życie człowiekowi. Właśnie w takich miejscach powinno się pływać, gdy spożyje się jedzenie, chociaż jest to niewskazane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*