Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Artem Podrez/pexels.com

Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czarna herbata to zaraz obok kawy jeden z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Spożywana dosłownie w każdym kraju, z niesłabnącą sympatią towarzyszy nam przy okazji różnego rodzaju uroczystości, w trakcie posiłków, jak również jako napój rozgrzewający w chłodniejsze, jesienne dni i wieczory. Herbarta czarna posiada wiele zalet, o których każdy wielbiciel z pewnością warto wiedzieć.

Dobroczynny wpływ na zdrowie całego organizmu

Różnego rodzaju herbaty czarne od lat wykazują działanie prozdrowotne, oddziałujące na cały organizm człowieka. Zawarte w nich polifenole okazują się być skuteczne nie tylko w spowalnianiu procesów starzenia się organizmu, ale również w profilaktyce nowotworowej. Wspaniałe właściwości przejawiają także polisacharydy. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, liście herbaty zawierają ich aż 13%. Polisacharydy wpływają na zmniejszenie przyswajalności glukozy, dzięki czemu mogą spożywają ją również diabetycy.

Dobrej jakości czarna herbata, taka jak np. ta dostępna na https://www.baczewskisklep.pl/kategoria-produktu/herbaty, oddziałuje również bezpośrednio na kondycję naszej skóry. Zawarte w niej garbniki wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, co przekłada się na stan cery oraz podniesienie odporności całego organizmu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Zawarta w herbacie teina pobudza nasze ciało i umysł, przyczyniając się do zwiększenia koncentracji, przyspieszenia metabolizmu oraz poprawy nastroju. Niweluje uczucie znużenia oraz senności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*