Do jakiego wnętrza pasują meble w stylu art deco?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Art Deco to styl rozpowszechniony w dwudziestoleciu międzywojennym, miał na celu podjęcie próby nowoczesnego projektowania wyrobów przemysłowych z uwzględnieniem funkcji przedmiotów i sposobu oddziaływania na człowieka. Styl ten charakteryzuje się perfekcyjnym wykonaniem przedmiotów użytkowych, z dbałością o detale ujęte w geometrii, ostrych cięciach, grafice lub malarstwie, w barwach jasnych i żywej kolorystyce. Art Deco inspirował się również stylem orientalnym czy kulturą afrykańską. Przedmioty codziennego użytku tak zdobione, stawały się pięknymi dziełami sztuki – jednak uroda przedmiotu nie miała dominować w funkcji przedmiotu ale jego użytkowy charakter.

Drewniane Meble w stylu art deco dekorowano politurą, podkreślając piękny charakter słojów drewna krajowego lub egzotycznego. Droższe meble dekorowano złoceniami, intarsją czy płaskorzeźbą. Fotele oraz kanapy w stylu art deco charakteryzowały się uwypuklonymi kształtami oraz w wykorzystywały styl modnego wówczas kubizmu – o geometrycznych kształtach i surowej minimalistycznej elegancji. Czerpały również z klasycystycznych wzorów. W meblach tapicerowanych wykorzystywano elementy drewniane pokryte skórą lub tkaniną.

Art Deco to drogie materiały i luksusowe połączenie z wykorzystaniem min. mosiądzu, miedzi, srebra, modnego wówczas aluminium, masy perłowej czy kości słoniowej. Jest to styl prosty i nowoczesny, dlatego bardzo pasuje do współczesnych mieszkań czy apartamentów oszczędnych w dekoracjach oraz do współczesnego malarstwa. Styl pasuje również do wnętrz z antycznymi meblami, w starych stylowych kamienicach.

Duży wybór mebli w stylu art deco znajdziesz na stronie: https://ornali.com/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*