Wózek inwalidzki – Wszystko, czego jeszcze nie wiedziałeś!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek inwalidzki to urządzenie, które może być używane przez osoby mające problemy z poruszaniem się, aby się przemieszczać. Zazwyczaj jest ono zmotoryzowane, więc nie trzeba go samemu pchać. Są one zaprojektowane tak, aby dać osobom z ograniczoną mobilnością więcej niezależności i wolności.

Kto jeszcze korzysta z wózków inwalidzkich?

Są one również używane przez osoby mające problemy z poruszaniem się, takie jak osoby z zapaleniem stawów lub osoby, które doznały urazu. Wózki inwalidzkie są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu mogą być używane przez osoby w każdym wieku i o różnym wzroście. Są one wyposażone w szereg funkcji i akcesoriów, które sprawiają, że są wygodniejsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu.

Wózki inwalidzkie są także używane przez osoby cierpiące na zaburzenia neurologiczne i urazy rdzenia kręgowego. Wózki inwalidzkie pomagają ludziom w codziennym życiu, a także stanowią wsparcie w przypadku niektórych schorzeń. Niektóre osoby korzystają z nich przez cały czas, podczas gdy inne używają ich tylko okazjonalnie, gdy mają trudności z chodzeniem lub wstawaniem z pozycji siedzącej.

Jak działa wózek inwalidzki?

Wózek inwalidzki działa poprzez przemieszczanie ciała w kierunku do przodu. Użytkownik naciska na koła, aby się poruszać. Niektóre wózki inwalidzkie posiadają również podnóżki, które mogą być używane do zapewnienia stabilności podczas wstawania z pozycji siedzącej. Wózki inwalidzkie są wykonane z różnych materiałów, w tym z plastiku, aluminium i stali. Rodzaj użytego materiału zależy od tego, jak ciężki lub lekki musi być i ile pieniędzy chcesz wydać. Na stronie http://www.altix.pl/pl/audyty/audyt-architektoniczny-miejsc-publicznych/ organizowany jest audyt, który sprawdzi czy dane miejsce jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*