Doznałeś uszczerbku słuchu? Kilka słów o przebiegu badania audiometrycznego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów organizmu człowieka. Pozwala on na odbieranie zewnętrznych wibracji, fal i wrażeń dźwiękowych. Zaburzenia słuchu mogą prowadzić do wielu dysfunkcji, jak również znacznie obniżyć standard życia. Jak zdiagnozować uszczerbki słuchu? Czym jest badanie audiometryczne i na czym ono polega?

Diagnoza zaburzeń związanych ze słuchem

Prywatny laryngolog w Koszalinie to doświadczona i wykwalifikowana osoba przyjmująca w dobrze wyposażonym gabinecie, umożliwiającym zdiagnozowanie oraz leczenie wad słuchu. Diagnoza odbywa się za pomocą  nowoczesnych i innowacyjnych metod i technik, a leczenie przynosi widoczne i zadowalające efekty. Jednym z najpopularniejszych sposobów diagnozy jest wykonanie badania audiometrycznego, które testuje zakres słuchu i odbieranie fal na poziomie od 125 do 1000 Hz.

Na czym polega badanie słuchu?

Badanie audiometryczne wymaga współpracy pacjenta i jest subiektywnym testem słuchu. Pozwala ono wykryć wady, jakimi są niedosłuch, a także jego nasilenia. Badanie jest bezbolesne, szybkie i niekłopotliwe. Polega ono na naciśnięciu guzika w momencie usłyszenia jakiegoś dźwięku. Test przeprowadzany jest w wyciszonym gabinecie, a pacjenci zakładają odpowiednio dobrane słuchawki. Osoba prowadząca badania stopniowo obniża ton dźwięku, aż do momentu, kiedy badany nie będzie go w stanie usłyszeć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*