Egzotyczne miejsca – czy warto odwiedzić je zimą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kto z nas nie marzył o dalekich, egzotycznych wojażach, wygrzewaniu się na piaszczystej plaży i kąpieli w przejrzystej i ciepłej wodzie? Na szczęście czasy się zmieniają i to, co dawniej pozostawało w strefie fantazji, dziś staje się dostępne na wyciągnięcie ręki. Popularność tropikalnych podróży stale rośnie, czy to za sprawą tanich lotów, które coraz częściej oferują nam linie lotnicze, czy to za sprawą możliwości takich jak czarter jachtów Bahamy, czy podróż na Seszele.

Archipelagi pełne atrakcji

Bahamy to wyspowy archipelag na Oceanie Atlantyckim złożony z ponad 700 wysp i licznych raf koralowych. Wśród nich jest jednak z największych baz nurkowych na świecie- Andros Island. Ale również żeglarska strona Bahamów oferuje moc atrakcji. Wyspa Abacos jest szczególnie polecana żeglarzom, gdyż większość miasteczek położona jest przy lini brzegowej, co nie tylko malowniczo się prezentuje, ale również oferuje niezliczona liczbę marin oraz odbywające się każdego roku regaty. 

Z kolei dla osób ceniących sobie spokój i brak dużego tłoku szczególnie polecane są Seszele-grupa malowniczych wysp na Oceanie Indyjskim. Ciężko jest tu trafić ze względu na tylko jedno lotnisko posiadające dobre połączenia z Europą, ale zdecydowanie warto. Wyróżniamy tu wewnętrzną grupę wysp- wulkanicznych, oraz leżącą na zewnątrz archipelagu- wyspy koralowa.

Dobrze jest zaplanować wcześniej swój urlop na Seszelach aby mieć wszystko przygotowane i dopięte na ostatni guzik. Warto jest zajrzeć na https://leo-yachting.com/czarter-jachtow-seszele/. Znajdziemy tam wiele przydatnych informacji o archipelagu oraz o wynajmie jachtów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*