Ekogroszek – do jakiego pieca się nadaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest to paliwo przeznaczone do kotłów z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym, jak też do wszystkich pozostałych urządzeń grzewczych, które przeznaczone są do spalania paliw stałych. Ekogroszek to paliwo węglowe, które jest wysokokaloryczne, a przy tym ma niską zawartość siarki, do tego jest to tanie paliwo. Dlatego dużą popularnością cieszą się piece z automatyką, które przy dobrym wyborze wystarcza na kilka dni, by sterownik zarządzający dozował odpowiednio dostarczanie do komory spalania.

Gdzie wykorzystujemy ekogroszek

Przed zakupem pieca na ekogroszek powinniśmy się zastanowić, który piec będzie odpowiedni. Nadaje się on do pieców:

  • wodnych,
  • węglowych,
  • niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia,
  • wysokotemperaturowych,
  • dwupaleniskowych.

    Występują też takie z funkcjami pobierania samemu ekogroszku, dzięki czemu nie musimy pamiętać o paleniu, żeby ocieplić nasze pomieszczenia. Jest to najlepsza funkcja dla osób, które dużo pracują, a to pozwala zapewnić regularność.

Ekogroszek nadaję się do pieców, które są do tej funkcji przystosowane. Warto wiedzieć wcześniej, że nie wszystkie piece nadają się do tego rodzaju paliwa. Jeżeli mamy piec elektryczny, nie będziemy w stanie nim napalić. Przed wyborem nowego pieca, powinniśmy, wziąć pod uwagę jeszcze wielkość naszych pomieszczeń, warto też wiedzieć, że im lepsza izolacja, tym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Tak więc powinniśmy określić swoje zapotrzebowanie, aby skorzystać jak najbardziej na ekologicznym rozwiązaniu jakim jest ekogroszek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*