Jak ochronić meble ogrodowe przed słońcem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechne jest błędne przekonanie, że meble ogrodowe powinny być pozostawione na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych. Nie jest to prawda i zapominanie o ochronie mebli ogrodowych może spowodować ich uszkodzenie, wyblaknięcie lub nawet zniszczenie.

Promienie słoneczne mogą być bardzo dotkliwe dla mebli ogrodowych, zwłaszcza jeśli są one pozostawione na zewnątrz przez dłuższy czas. Ciepło i promienie UV mogą spowodować pogorszenie się stanu drewna i jego osłabienie, co czyni je bardziej podatnym na uszkodzenia spowodowane deszczem lub śniegiem.

Parasole cieniujące

Użyj parasoli, parasoli i innych produktów cieniujących, aby zapewnić pewną ochronę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jeśli nie masz jeszcze żadnego z tych przedmiotów, możesz kupić mały jedno- lub dwuosobowy parasol, który jest niedrogi i łatwy do przechowywania, gdy nie jest używany. Alternatywnie, jeśli masz wiele mniejszych mebli, możesz użyć dużego parasola, aby uzyskać bardziej rozległe pokrycie nad obszarem.

Pokrowce na meble

Pokrowce na meble ogrodowe na wymiar to kolejna opcja ochrony mebli ogrodowych przed uszkodzeniem przez słońce, ale nie są one odpowiednie dla każdego rodzaju mebli ze względu na ich masywność i ograniczenia wielkości po złożeniu po użyciu. Na przykład, jeśli planujesz używać swojego stołu podczas niesprzyjającej pogody, możesz preferować użycie pokrowca, ponieważ będzie on oferował bardziej bezpieczne i wygodne środowisko do spożywania posiłków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*