Firany czy rolety – co jest lepszym rozwiązaniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na pewnym etapie aranżacji mieszkania musimy sobie odpowiedzieć na pytanie o to, w jaki sposób chcemy urządzić przestrzeń wokół każdego z okien. Firany w połączeniu z zasłonami są rozwiązaniem najbardziej tradycyjnym, które coraz częściej zastępowane jest nowszymi pomysłami, jak różnego rodzaju rolety. Na co zatem postawić? Oto kilka argumentów przemawiających na korzyść każdej z opcji.

Klasycznie i przytulnie

Firany z mody nie wychodzą nigdy. Ten klasyczny gadżet popularnością cieszy się od wieków. Pasują do każdego pomieszczenia. Dobrze będą się prezentować zarówno w salonie, jak i w kuchni czy sypialni. Jeżeli zdecydujemy się na karnisz sufitowy, wybrana przez nas firana ozdobi nie tylko okno, lecz także większość ściany. Dzięki niej wnętrze nabierze przytulnej, domowej atmosfery. Firany możemy i powinniśmy często wymieniać, wprowadzając tym samym świeży powiew do pokoju, w którym zawisną.

Wygodnie i praktycznie

Poza względami estetycznymi, wszelkie ozdoby, montowane na oknach, powinny być również pragmatyczne. Szczególnie w lecie zależy nam bowiem chociażby na ograniczeniu ilości wpadającego do wnętrza światła słonecznego. Z tym zadaniem na ogół najlepiej radzą sobie rolety. Na rynku dostępne są najróżniejsze modele. Popularność zdobywają rolety dzień noc cena tego rozwiązania z pozoru może wydać się wysoka, nie powinna nas jednak zniechęcać do zakupu. Pamiętajmy, iż jest to inwestycja na lata. Dzięki niej w ciepłe miesiące zawsze będziemy mogli wprowadzić do salonu czy sypialni tak upragniony cień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*