Gdzie przechowywać ubrania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym domu potrzebne jest miejsce do przechowywania ubrań. Zarówno odzieży codziennej, jak i sezonowej. Nie wszyscy posiadają oddzielne pomieszczenia, które pełnią funkcję garderoby. Jednak w nawet najmniejszym mieszkaniu można wygospodarować przestrzeń na ubrania. Ponad 40 proc. Polaków przyznała się, jak wynika z ubiegłorocznego raportu KPMG, do kupowania nowych ubrań przynajmniej raz w miesiącu. W każdym domu garderoby sukcesywnie przybywa. Tym bardziej, że niewiele osób wyrzuca rzeczy, których nie włożyło przez ostatni rok. Gdzie przechowywać ubrania?

Szafy na odzież codzienną

Najlepszym miejscem dla kurtek, płaszczy, szalików, czapek i rękawiczek jest garderoba przedpokój to dobre pomieszczenie na jej wstawienie. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca w szafie, warto na wieszakach powiesić także marynarki, żakiety czy swetry. Pozostałe ubrania powinny zmieścić się w szafie w sypialni lub pokoju dziennym. Wystarczy rozsądnie wykorzystać dostępne miejsce, by zmieścić wszystkie elementy odzieży i łatwo utrzymać porządek.

Eleganckie garnitury i suknie przechowujmy w pokrowcach. Korzystajmy z funkcjonalnych wieszaków, na których można powiesić jednocześnie kilka elementów garderoby, np. spodni, spódnic czy koszul. Zaopatrzmy się na organizery i pudełka na bieliznę, krawaty czy szaliki. Nauczmy się składać swetry, bluzy i koszulki, by zajmowały mniej miejsca na półkach. Dobrze zorganizowana szafa pomieści więcej ubrań i zapobiegnie ich niszczeniu oraz gnieceniu.

Przechowywanie ubrań sezonowych

Wiele elementów garderoby wykorzystujemy tylko w danym sezonie. Niepotrzebnie zajmują wieszaki w szafie przez cały rok. Znajdźmy miejsce do ich przechowywania. Może być to pawlacz lub górna półka w szafie ubraniowej. Złożoną odzież sezonową warto pakować w worki lub pudełka próżniowe.Tak przechowywane ubrania zajmą mniej miejsca i nie zakurzą się. 

Dobrym miejscem na przechowywanie ubrań sezonowych mogą być meble tapicerowane. Pojemniki do przechowywania znajdują się często w pufach oraz fotelach. Możemy też wykorzystać pojemniki na pościel w meblach wypoczynkowych, których nie używamy na co dzień do spania, jak narożniki czy sofy dostępne np. na http://meblem4.pl/sofy-dwuosobowe,c363.html

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*