Jak dbać o podwórko przy domu? Poradnik

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twoje podwórko może być wspaniałym miejscem dla Ciebie i Twojej rodziny do relaksu, zabawy i korzystania z uroków natury. Ale może też być źródłem stresu, jeśli nie będziesz go odpowiednio pielęgnować.

Jak dbać o podwórko?

Oto kilka sposobów na utrzymanie dobrego wyglądu podwórka:

  • Przycinaj drzewa, krzewy i żywopłoty. Pomogą one utrzymać schludny wygląd Twojej posesji. Jeśli nie masz czasu lub ochoty, aby robić to samemu, zleć prace porządkowe firmie ze strony http://www.azlux.pl/oferta/tereny_zewnetrzne.
  • Utrzymuj klomby z mulczem lub kompostem. Ściółkę należy stosować jako pokrycie podłoża między roślinami w rabatach kwiatowych oraz wokół krzewów, drzew i innych roślin. Kompost jest wytwarzany z materiałów organicznych, takich jak liście, ścinki trawy i resztki warzyw. Można dodać kompost do miejsc wokół krzewów lub drzew, aby poprawić drenaż i dodać składniki odżywcze do gleby.
  • Często koś trawnik. Trawa rośnie wyżej, jeśli nie jest regularnie koszona, co utrudnia chwastom wzrost między źdźbłami trawy. Koszenie sprawia również, że źdźbła trawy są krótkie, dzięki czemu nie zbierają wody deszczowej, gdy ta zaczyna opadać – pomaga to zapobiegać tworzeniu się kałuż na powierzchni trawnika po opadach, które z czasem mogą powodować erozję podwórka.
  • Utrzymuj rynny w czystości, aby woda nie gromadziła się na nich podczas silnych burz lub po okresach obfitych opadów. Jeśli masz duże podwórko, rozważ zatrudnienie profesjonalnego ogrodnika, który zajmie się nim za Ciebie. Zapewni to, że Twój trawnik będzie zawsze wyglądał świetnie i będzie wolny od chwastów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*