Jak dobierać nowoczesne dodatki do łazienki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W nowoczesnej łazience przede wszystkim panuje ład i porządek. Wybierając dodatki do tego wnętrza, warto kierować się minimalizmem i funkcjonalnością. Akcesoria do łazienki powinny być łatwe czyszczeniu i raczej ograniczone do tego, co niezbędne. Zwłaszcza jeżeli powierzchnia pomieszczenia nie jest zbyt duża. Wśród materiałów dominują tworzywa sztuczne, metal, ale także kamień.

Dodatki w różnych kolorach

W aranżacji łazienkowych wnętrz ścierają się obecnie dwie tendencje. Zdaniem niektórych najlepiej stawiać na stonowaną kolorystykę, pastele, beże i biele. Z drugiej strony powodzeniem cieszą się wyraziste akcenty w dynamicznych barwach. Wszystko zależy od tego, jaka atmosfera ma panować w pomieszczeniu. Jeżeli do minimum ogranicza się korzystanie z łazienki w sklepie należy szukać oryginalnych dodatków w kolorach zwracających uwagę.

Róże, jasne zielenie i błękity dodadzą energii podczas porannego prysznica. Preferujący długie, relaksujące kąpiele powinni urządzić swoją łazienkę w spokojniejszym duchu. W tej nowoczesnej sprawdzą się chociażby szare lub beżowe pojemniki na mydło i szczoteczki. Do tego kosz na pranie w podobnej kolorystyce i dywanik w proste geometryczne wzory.

Nietypowe dodatki do łazienki

Szukając pomysłu na oryginalne wnętrze, można sięgnąć po obraz czy fototapetę. Muszą zostać jednak odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Rolę interesującego dodatku spełniają rośliny, chętnie wybierane są storczyki o intensywnych kwiatach. W małej łazience można natomiast zastosować jeden wyrazisty akcent. Sprawdzi się tu wielokolorowa zasłona prysznicowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*