Jak dopasować stolik do wystroju salonu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejsze trendy w aranżacji wnętrz ostatnich sezonów 

Urządzanie wnętrza upragnionego domu lub mieszkania to jedno z najprzyjemniejszych zadań, z jakim mamy do czynienia zaraz po otrzymaniu kluczy do swojego lokum. Przed przystąpieniem do zakupów warto zastanowić się w jakim stylu chcielibyśmy urządzić swój dom i zaplanować schemat tego jak wnętrze ma się prezentować. Dobrze jest zrobić listę tego co chcielibyśmy w swoim wnętrzu mieć.

Obecnie do najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz należą: niezmiennie od lat klasyka, styl glamour, przytulny i milutki skandynawski, rustykalny, nowoczesny oraz coraz chętniej powracający do łask – styl retro, który popularnie nazywany jest także stylem vintage. 

Mieszkanie retro – dla kogo?

Styl w jakim urządzono wnętrze bardzo dużo mówi  o właścicielu. W stylu retro lubują się tradycjonaliści, którzy mają bardzo duży sentyment do przeszłości i tradycji. Urządzając mieszkanie vintage należy pamiętać, aby wszystkie akcenty w mieszkaniu idealnie ze sobą współgrały i tworzyły jedną wzajemnie się dopełniającą całość. W mieszkaniu retro nie może zabraknąć wygodnej miękkiej sofy, fotela z podnóżkiem i finezyjnego, drewnianego stolika. Na stolikach kawowych w stylu retro bardzo często ustawiamy wazonik w kształcie butelki lub drewnianej skrzynki pełen aromatycznych kwiatów, na przykład goździków lub gerberów, które niezaprzeczalnie kojarzą się nam z czasami PRL. 

W kuchni warto postawić stylizowany na amerykańskie lata sześćdziesiąte, utrzymany w pastelowej tonacji czajnik oraz radio. Całości dopełnią zasłonki w urocze kwiatki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*