Najlepsze drewno na stół do jadalni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jadalnia to miejsce, w którym domownicy spotykają się na wspólnych posiłkach i to tam odbywają się też większe spotkania w gronie przyjaciół oraz rodziny. Centralnym punktem tego obszaru jest oczywiście stół. Klasycznym i najlepszym wyborem będzie taki w wariancie drewnianym. Oczywiście takie wyposażenie musi być wysokiej jakości i dobrze jest przemyśleć wybór samego gatunku drewna. Na co zwrócić uwagę i co wybrać do tego pomieszczenia? 

Odpowiednia jakość

Na rynku dostępny jest szeroki wybór takiego wyposażenia, choć odbiega ono od siebie jakością. Meble z płyty czy materiałów drewnopodobnych będą tańsze, lecz najlepszym wyborem są stoły z litego drewna. Daje to gwarancję, że zostały wykonane w pełni z tego surowca i naprawdę można liczyć na ich trwałość oraz odporność. Dodatkowo będą się one po prostu lepiej prezentowały. Warto zatem postawić właśnie na takie umeblowanie, gdyż jest to inwestycja na długie lata. 

Jaki gatunek drewna wybrać? 

Najpewniejszym i najpopularniejszym wyborem są stoły dębowe. Uchodzą one za naprawdę trwałe, a przy tym mają ciepłą barwę i widoczny przekrój, co wygląda naprawdę efektownie. Ciekawą alternatywą jest buk, który także będzie twardy i wytrzymały. Do tego jest łatwy w obróbce, więc powstają z niego również meble o mniej typowych kształtach, dzięki czemu można je dopasować do wnętrz w różnym stylu. Może to być ciekawy wybór w kontekście stołów do jadalni urządzonych w ramach nowoczesnych aranżacji. Wreszcie można wybrać jesion, pod względem trwałości zbliżony bardzo do dębu, a bardziej atrakcyjny pod względem cenowym. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*