Jak poradzić sobie z duszącym kaszlem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Duszący kaszel to dolegliwość występująca w postaci kilkuminutowych napadów o różnym natężeniu, które są niezwykle nieprzyjemne dla osoby chorej, ponieważ towarzyszy im uczucie przejmującej duszności. Przyczyną tego zjawiska są zazwyczaj patogeny środowiskowe (np. wirusy, bakterie czy alergeny) wywołujące silny skurcz oskrzeli. W skutecznej walce z przewlekłym kaszlem pomaga m.in. specjalny asystor, czyli urządzenie wspomagające odrywanie i przemieszczanie się wydzielin (zwłaszcza flegmy). Kupimy je w tym specjalistycznym sklepie: https://oddychasz.pl/Maski-CPAP-c115.

Inhalacje, syropy i inne skuteczne metody

Przyczyny uporczywego i duszącego kaszlu mogą być różnorodne, ale najczęściej wynika on z infekcji górnych dróg oddechowych (wskutek negatywnego oddziaływania wirusów i bakterii), refluksu żołądkowo-przełykowego, zapalenia krtani, astmy oskrzelowej albo reakcji alergicznej. Jeśli występuje w formie suchej, wówczas skutecznym sposobem na jego uśmierzenie są inhalacje, których celem jest nawilżenie śluzówki. W tym przypadku doskonale sprawdza się para z gotowego lub naturalnego preparatu zawierającego sól morską, rumianek, rozmaryn lub wybrany olejek eteryczny (geraniowy, sosnowy, lawendowy, eukaliptusowy itp.). Można ją wdychać zarówno z inhalatora, jak i miski wypełnionej ciepłą wodą. Na duszący kaszel dobre są również specjalne prawoślazowe tabletki do ssania z tymiankiem i porostem islandzkim, ziołowe oraz imbirowe herbatki, a także różne syropy (np. z sosny, cebuli, nasion kopru włoskiego, miodu i cytryny). Pozostałe skuteczne metody to m.in.:

  • stosowanie wspomnianego już urządzenia znanego pod nazwą asystor kaszlu
  • wymiana kołdry i poduszki na wersję hipoalergiczną i częste pranie poszewek (w przypadku kaszlu o podłożu alergicznym),
  • dbanie o optymalne nawilżenie powietrza w pomieszczeniach domowych, zwłaszcza w zimie (maksymalna zalecana temperatura to 20 stopni Celsjusza)

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*