Jak rozpocząć przygodę z trekkingiem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, co ma destrukcyjny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Aby z tym skutecznie zerwać, warto zdecydować się na uprawianie takiej aktywności ruchowej, która z jednej strony zagwarantuje nieustanny przypływ emocji, z drugiej zaś pozwoli optymalnie zadbać o ciało. Doskonałym wyborem z pewnością okaże się trekking, czyli po prostu wędrowanie po górach. Z niniejszego artykułu dowiemy się, w jaki sposób należy się do niego przygotować.

Kondycja to jeden z priorytetów

Rozpoczęcie przygody z trekkingiem wymaga przede wszystkim zaopatrzenia się w odpowiedni strój. Przydadzą nam się takie elementy garderoby, jak bielizna termoaktywna, bluza polarowa, kurtka typu softshell (koniecznie z membraną), lekkie i przewiewne spodnie, a także skarpety z wełny merino. Oczywiście nie można zapomnieć o stosownym obuwiu. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się modele typowo trekkingowe, ponieważ dobrze amortyzują wstrząsy, zabezpieczają stopy przed uszkodzeniem, stabilizują kostkę, odprowadzają wilgoć na zewnątrz i zapewniają świetną przyczepność do nierównej nawierzchni oraz wysoki komfort cieplny. Znajdziemy je w odpowiednim sklepie z asortymentem dla miłośników górskich wypraw, takim jak https://salewa24.pl/pol_m_On_Obuwie-meskie_Buty-trekkingowe-1080.html

Drugi niezwykle ważny etap przygotowań to poprawa kondycji fizycznej, gdyż chodzenie po górach wiąże się z dużym wysiłkiem. Najlepiej osiągnąć ten cel poprzez wizyty w siłowni, jazdę na rowerze, jogging, pływanie lub ćwiczenie na zajęciach fitness. Oprócz tego zaleca się kupno porządnego plecaka turystycznego i kilkukrotne sprawdzenie, czy zmieszczą się do niego wszelkie niezbędne elementy ekwipunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*