Jak uchronić swoje włosy przed wysokimi temperaturami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stylizacja włosów jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się efektowną fryzurą. Stosuje się w tym celu suszarki, prostownice i lokówki, które pod wpływem wysokiej temperatury wpływają na strukturę włosów, wygładzając je lub skręcając. Niestety, nie pozostaje to obojętne na kondycję kosmyków, które po jakimś czasie mogą stać się osłabione i łamliwe. Jak temu zapobiec?

Kosmetyki do zadań specjalnych

Chcąc ochronić swoje włosy przed działaniem wysokich temperatur, należy odpowiednio je zabezpieczyć przez nałożenie na nie specjalnych preparatów. Obecnie można znaleźć na rynku duży wybór kremów, lotionów czy sprayów zawierających składniki o działaniu termoochronnym. Kosmetyki tego typu należy stosować bezpośrednio przed prostowaniem czy suszeniem. Pozostawiają one na włosach niewidzialną warstwę ochronną, dzięki której stylizacja jest prostsza i skuteczniejsza, a jednocześnie gorące powietrze nie wyrządza żadnych szkód strukturze włosów. Możemy je znaleźć np. za pośrednictwem strony https://beabeleza.pl/8357-termoochrona-wlosow.

Domowa regeneracja i odbudowa

Poza termoochroną włosów, należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Jest to tym bardziej ważne, jeśli regularnie korzystamy z prostownicy. Włosy potrzebują wtedy regularnych zabiegów regeneracyjnych. Całe szczęście, można przeprowadzać je samodzielnie – w swoim domu. Co najmniej raz w tygodniu warto nakładać na włosy odbudowującą maskę z dużą zawartością składników odżywczych. Najlepiej, żeby posiadała w składzie naturalne wyciągi roślinne i witaminy. Taką maskę powinno pozostawiać się bez spłukiwania na kilka godzin. A wtedy włosy na pewno będą zachwycać swoim pięknym wyglądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*