Jak z salonu zrobić strefę do spania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon, szczególnie w małych mieszkaniach, może pełnić więcej niż jedną funkcję. Za pomocą odpowiednio dobranych mebli i sprzętów będzie służył za dnia do przyjmowania gości, a wieczorami zamieni się w wygodny pokój do spania. Jak tego dokonać i o czym warto pamiętać podczas projektowania salonu?

Salon i sypialnia w jednym? To możliwe

Nie we wszystkich mieszkaniach jest możliwe przeznaczenie osobnego pomieszczenia na sypialnię, a czasem dodatkowe miejsce do spania przyda się nie tylko domownikom, ale także niezapowiedzianym gościom, których trzeba będzie niespodziewanie przenocować. Wtedy jako miejsce do spania świetnie sprawdzi się nieco zapomniana rozkładana wersalka, którą spokojnie możemy zastąpić nowoczesne sofy do salonu. Jej zaletą jest wielofunkcyjność – jest jednocześnie wygodnym miejscem do siedzenia przy kawie, po rozłożeniu zamienia się w łóżko, a do tego bardzo często ma także skrzynię do przechowywania pościeli.

To wszystko w połączeniu z faktem, że w salonach meblowych znajdziemy już wersalki o ciekawym, stylowym designie i w wielu kolorach, sprawia, że jest to rozwiązanie idealne do małych mieszkań. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie w salonie. Oprócz żyrandola oświetlającego całe pomieszczenie mocnym światłem dobrze jest też zainstalować kinkiety bądź lampki, które zapewnią wieczorami światło nieco bardziej przytłumione i mniej intensywne – w ten sposób łatwiej nam będzie wprowadzić się w nastrój do snu. Na koniec zadbajmy o to, by stół i inne meble przeszkadzające przy rozkładaniu łóżka dawały się łatwo przesunąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*