Jak zachęcić dzieci do udziału w zajęciach dodatkowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zajęcia pozalekcyjne to świetny sposób na utrzymanie aktywności dziecka, a także pomoc w rozwijaniu umiejętności i budowaniu pewności siebie.

Dzieci, które uprawiają sport lub uczestniczą w innych zajęciach pozalekcyjnych, mają większe szanse na lepsze przystosowanie społeczne, fizyczne i emocjonalne niż ich rówieśnicy, którzy nie biorą w nich udziału. Zajęcia dodatkowe dla młodzieży centrum mogą również pomóc dzieciom rozwinąć umiejętności, które będą im służyć w późniejszym życiu.

Co więcej, korzyści te nie dotyczą tylko młodych ludzi – dorośli, którzy biorą udział w zajęciach dodatkowych, zgłaszają poprawę stanu zdrowia, samooceny i poziomu stresu.

Jaki jest więc najlepszy sposób na zachęcenie dzieci do zaangażowania się? Oto kilka wskazówek:

Spraw, by były one zabawą

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko cieszyło się z zajęć, upewnij się, że jest to coś, co lubi robić. Na przykład w przypadku gdy Twoje dziecko uwielbia sport, poproś, by wybrało sobie konkretną dyscyplinę i zapisz je na takie zajęcia. Możesz również spróbować przedstawić mu inne rodzaje aktywności, które mogą je zainteresować, takie jak lekcje muzyki lub zajęcia plastyczne.

Zapewnij zachętę i wsparcie

Jeśli Twoje dziecko waha się, czy zapisać się na zajęcia pozaszkolnych, ponieważ uważa, że nie jest w tym dobre lub nie zna nikogo innego, kto bierze w nich udział, zapewnij mu wsparcie. Powiedz, że jeśli mu się nie spodoba, w każdej chwili będzie mogło zrezygnować. Upewnij się też, że dziecko jest świadome, że zawsze będziesz przy nich, bez względu na to, co się stanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*