Proste sposoby na utrzymanie czystości w biurze

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biuro jest miejscem, które służy nie tylko pracy znajdującym się w nim pracownikom. To niejednokrotnie miejsce reprezentatywne, w którym pojawiają się potencjalni klienci lub petenci. Oznacza to po prostu, że powinno się wyróżniać nienaganną czystością i porządkiem. Czasami jest to bardzo trudne do osiągnięcia, zwłaszcza gdy przez pomieszczenie przewijają się tłumy ludzi każdego dnia. Problemem stają się zwłaszcza takie pory roku jak jesień czy zima, kiedy jest sporo opadów, a na mokrych podeszwach brud dostaje się do biura. Wtedy trudno utrzymać czystość, a tym samym dobry wizerunek firmy.

Trzeba jednak dołożyć wszelkich starań, by zapewnić go. Okazuje się, że istnieje kilka prostych i skutecznych rozwiązań, które problem ten niwelują. Po pierwsze są nim wycieraczki systemowe, które najlepiej umieścić w pobliżu drzwi wejściowych. Zbierają największy brud, który wnoszony jest wraz z wejściem kolejnych par butów i skutecznie zatrzymują jego rozprzestrzenianie. Ponadto bardzo łatwo taki produkt wyczyścić,  a w razie czego przesunąć lub zmienić miejsce położenia.

Aby utrzymać dobry wizerunek

Na wykładzinie obiektowej wszystko będzie przytulniej wyglądało, a również sprzątanie będzie prostsze. Dywan wystarczy odkurzyć i po problemie. Oszczędza to przede wszystkim czas, poświęcany w przypadku podłóg na dodatkowe mycie. Wykładzinę wystarczy regularnie prać, by zachować jej atrakcyjny wygląd. Lepsza będzie też w ciemniejszym kolorze, na którym ewentualne plamy będą zdecydowanie mniej widoczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*