Jak zachować odpowiednią higienę w miejscach publicznych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Higiena to bardzo ważny aspekt w życiu każdego człowieka. Wpływa na wygląd, ale także jest bardzo ważna dla zdrowia. Dlatego bardzo istotne jest zachowanie higieny w każdym miejscu, nie tylko w domu. W miejscach publicznych również musi być możliwość, chociażby umycia rąk.

Wyposażenie publicznych łazienek

Zachowanie higieny w miejscach publicznych jest bardzo ważne ze względów zdrowotnych i epidemiologicznych. W każdym budynku użyteczności publicznej, biurach, galeriach handlowych muszą znajdować się ogólnodostępne łazienki. Bardzo ważne by były odpowiednio zaprojektowane i wyposażone. Wszystkie pomieszczenia muszą odpowiadać normom i przepisom technicznym. Na wyposażeniu powinny znaleźć się umywalki odporne na wielokrotne używanie, wyposażone w metalowe lub plastikowe dozowniki mydła. Oprócz tego bezobsługowa suszarka do rąk lub dozownik papierowych ręczników. Kabiny w takich toaletach muszą zapewniać intymność, a wszystkie drzwi powinny być sprawne, zamykać i otwierać się bez problemów.

Wyznaczona osoba jest zobowiązana dbać o to, by w łazience panował porządek oraz przyjemny zapach. Do toalety muszą mieć swobodny dostęp również osoby o różnym stopniu niepełnosprawności oraz rodzice z małymi dziećmi.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*