Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na czym polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmarszczki są naturalną konsekwencją procesu starzenia się. Powstają na skutek zmniejszenia się ilości kolagenu i elastyny w skórze. Powoduje to rozluźnienie struktury skóry, co prowadzi do zwiotczenia mięśni twarzy i powstania zmarszczek. Najczęstszą przyczyną powstawania zmarszczek jest fotostarzenie (uszkodzenia spowodowane promieniowaniem słonecznym). Głównym objawem fotostarzenia jest powstawanie drobnych linii na twarzy – kurzych łapek, zmarszczek na czole itp.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w organizmie i pełni ważną rolę w jego strukturze. Wchodzi w skład płynu maziowego i ma istotny wpływ na elastyczność stawów. W zdrowej skórze substancja ta występuje w dużym stężeniu, jednak z wiekiem jej ilość maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Aby uzupełnić ten deficyt, można zastosować kwas hialuronowy w zastrzykach przeciwzmarszczkowych. Substancję tę wstrzykuje się w skórę, aby wypełnić zmarszczki i uczynić je mniej widocznymi.

Jakie działanie ma kwas hialuronowy?

Główną funkcją kwasu hialuronowego jest nawilżanie Twojej skóry i utrzymywanie jej w stanie nawilżenia przez dłuższy czas niż robi to zwykła woda. W ten sposób Twoja skóra będzie bardziej miękka i elastyczna, co może mieć pozytywny wpływ na zbyt wczesne powstawanie zmarszczek lub pogłębianie się już istniejących.

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zniwelowanie zmarszczek, to koniecznie sprawdź stronę: https://proderma-clinique.pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*