Jaki bagażnik rowerowy wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie wyobraża sobie wakacyjnej wyprawy samochodem bez zabrania ze sobą rowerów dla całej rodziny. W takiej sytuacji niezbędnym akcesorium okazuje się specjalny bagażnik przystosowany do bezpiecznego i w pełni komfortowego przewożenia jednośladów. Na rynku są dostępne trzy główne modele – dachowe, montowane na tylną klapę oraz instalowane na hak holowniczy. Każdy z nich posiada szereg określonych zalet.

Indywidualne preferencje odgrywają istotną rolę

Najbardziej popularnym rodzajem bagażnika rowerowego jest zdecydowanie model dachowy, charakteryzujący niską ceną idącą w parze z wysoką funkcjonalnością. Jest on w stanie bez problemu pomieścić nawet do pięciu jednośladów, dlatego stanowi naturalny wybór w przypadku typowo rodzinnej wyprawy autem. Tak naprawdę jedyny jego minus to nieznaczne zwiększanie oporu powietrza w trakcie jazdy, co może skutkować szybszym spalaniem paliwa.

Z kolei modele na tylną klapę są przystosowane do transportowania od dwóch do maksymalnie czterech rowerów. Ich podstawowa zaleta to niewielki rozmiar, który ułatwia przechowywanie po złożeniu i nie wpływa w żaden sposób na poziom spalania mieszanki paliwowej. Nieco czasochłonny jest natomiast sam montaż.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wersjach na hak holowniczy, wyróżniających się bardzo łatwym mocowaniem, dobrym poziomem zamaskowania (w tzw. cieniu aerodynamicznym) i wygodną funkcją odchylenia. Dodajmy, że mnóstwo estetycznie zaprojektowanych bagażników rowerowych posiada w swoim asortymencie sklep online: https://sklep-tuningowy.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*